W razie pytań
+48601706566

Giełda

M22 2,9-4,9 lub podobne

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /domains/strzelambolubie.pl/public_html/components/com_uddeim/uddeimlib25.php on line 179

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /domains/strzelambolubie.pl/public_html/plugins/content/simplepopup/simplepopup.php on line 51

Wiktor Lukjański

Wiktor Lukjański, urodzony w 1940 roku w Skundzie (obecnie Łotwa).
Pasjonat strzelectwa, jeden z czołowych zawodników uprawiających tę dyscyplinę w grupie powszechnej w Polsce. Jest zawodnikiem wszechstronnym, startuje we wszystkich rozgrywanych na zawodach grupy powszechnej konkurencjach pistoletowych osiągając znaczące sukcesy: w ciągu ostatnich czterech lat zdobył cztery tytuły Mistrza Polski, był także trzykrotnym tryumfatorem Finału Pucharu Polski (wszystko w grupie powszechnej). Były zawodnik WKS „Flota” Gdynia, obecnie reprezentuje LOK „Senior” Gdańsk. Do konkurencji na dystansie 10 metrów używa pistoletu Steyr, na 25 metrów - Hämmerli 280, a na 50 metrów - TOZ 35. Chętnie startuje w sparingach z młodszymi zawodnikami, czynnie uprawiającymi strzelectwo, z uśmiechem na twarzy wyciskając z nich strzeleckie „siódme poty”. Zawsze pogodny i uśmiechnięty, chętnie wspomaga innych swą wiedzą i radami. Niezastąpiona, społeczna rusznikarska „złota rączka” zawodników WKS „Flota” Gdynia. Bez „badania”, tylko na podstawie symptomów, potrafi postawić diagnozę „choroby” broni, którą ma naprawić. Jeśli podczas „leczenia” pogwizduje, jest prawie pewne, że pacjent będzie jak nowy. Mimo przebytych dwóch zawałów zawsze wesoły i uśmiechnięty. Gaduła, uwielbia rubaszne żarty i dowcipy, co czyni go bardzo młodym duchem. Wraz z żoną mieszka na gdyńskim Witominie.

Sławka Szpek

Sławomira Szpek, urodzona w 1974, w Gdyni. Jedna z czołowych zawodniczek w Polsce w strzelectwie sportowym, reprezentantka kraju, Rekordzistka Polski, Mistrzyni Świata juniorek (1994), najlepsza zawodniczka w swoich konkurencjach w roku 2003 w Polsce.

3 – krotna medalistka Mistrzostw Świata ( w tym tytuł Mistrzyni Świata juniorek,
6 – krotna medalistka Mistrzostw Europy,
14 – krotna Mistrzyni Polski (od kategorii juniorki młodszej po kategorię seniorki).

Jej konkurencje to pistolet sportowy 30 + 30 w którym jest Rekordzistką Polski juniorek i seniorek oraz pistolet pneumatyczny 40 strzałów, w którym już w wieku piętnastu lat potrafiła strzelić ponad 380 pkt. ( złoty medal na Spartakiadzie Młodzieży w 1989r. wynikiem 380 (jako młodziczka!!) i złoty medal w tym samym roku na Mistrzostwach Wojska Polskiego wynikiem 385pkt.).
Jest zawodniczką Wojskowego Klubu Sportowego „Flota” Gdynia. Od samego początku wykazywała niesamowite predyspozycje do uprawiania tej dyscypliny sportu. Charakteryzuje się niezwykłą techniką strzelania nadającą się do prezentowania jako modelowej na szkoleniach i podczas nauki młodych strzelców. Często słyszy się opinie o jej perfekcyjnym wykonywaniu techniki strzelania do „sylwetki”.
Jest uparta i waleczna. Nie brak jej konsekwencji i nieustępliwości w dążeniu do celu, lecz mimo to pozostaje otwarta na nowe pomysły budowania procesu treningowego. Przykładem obrazującym charakter Sławki jest Złoty medal wywalczony na Mistrzostwach Świata w Mediolanie (1994) . Był to czas kiedy do użytku wchodziły tarcze elektroniczne – SIUS ASCOR . Podczas strzelania części dokładnej w ps 30+30, miała miejsce awaria z powodu której na monitorze Sławki, komputer wyświetlił „0”. I tak też zostało zapisane do protokołu . Sławka wykazała się niezwykłym opanowaniem zgłaszając protest i nie akceptując pokazanego „zera”. Sędziowie byli zakłopotani. Trener stojący z tyłu rozkładał ręce. Sławka uparcie dyskutowała z sędziami. W końcu pozwolono jej po zakończeniu części dokładnej dostrzelić strzał uznając „zero” za błąd urządzeń pomiarowych. Uzyskany w ten sposób wynik wystarczył, by stanąć na najwyższym stopniu podium i zostać Mistrzynią Świata.
Z wykształcenia ekonomistka i instruktor strzelectwa sportowego. Przez całą swoją karierę sportową strzelała z różnych modeli Hämmerli w pistolecie sportowym. W pneumatycznych strzelaniach , odkąd strzela z „gazówek”, wykorzystuje pistolety firmy Steyr. Obecnie nadal strzela ze Steyra LP 10, a „kulę” zamieniła na AW 93 firmy Feinwerkbau.


Osiągnięcia Sławki na arenie międzynarodowej.

Adam Gładyszewski

Adam GŁADYSZEWSKI (ur. 1984 r.) - najbardziej utytułowany zawodnik województwa lubelskiego. Od 1998 roku zawodnik Lubelskiego Klubu Strzeleckiego "UNIA". Na początku 2004 r. przeszedł do Sekcji Strzelectwa Sportowego AZS PL. Od 2005 roku reprezentuje barwy KS "SNAJPER" Lublin. Pierwsze sukcesy to tytuł Mistrza Polski Amatorów w konkurencji Kdw40L, I miejsce w konkurencji Kpn60 podczas III Pucharu Polski w 2003 oraz liczne tytuły Mistrza Województwa w konkurencjach kulowych i pneumatycznych. Uczestnik Akademickich Mistrzostw Świata w Pilźnie w 2003 roku. Brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów 2004 w konkurencji Kdw60. W 2005 roku został powołany do Kadry Narodowej Seniorów. 29 września 2005 r. zdobył złoty medal i tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski w konkurencji Kpn60. Zajął X miejsce w Plebiscycie Kuriera Lubelskiego na najlepszego sportowca 2005 roku. W 2006 roku został II Wicemistrzem Polski Seniorów w konkurencji Kpn60. Na przełomie września i października 2006 zdobył dwa tytuły Młodzieżowego Mistrza Polski w konkurencjach Kpn60 i Kdw3Px40 oraz tytuł I Młodzieżowego Wicemistrza Polski w konkurencji Kdw60. W 2007 roku został II Wicemistrzem Polski Seniorów w konkurencji Kdw60L. Rekord życiowy w Kdw60L uzyskał w 2007 r. podczas PP w Częstochowie (597+104,2). W 2007 roku zdobył brąz w Kdw60L podczas zawodów ISAS 2007 w Dortmundzie. Podczas Uniwersjady 2007 w Bangkoku (Tajlandia) zdobył srebrny medal w konkurencji Kdw60L (592+103.1 pkt.)

 

Osiągnięcia Adama na arenie miedzynarodowej.


Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /domains/strzelambolubie.pl/public_html/plugins/content/simplepopup/simplepopup.php on line 51
top