Offcanvas module

i co z tym strzelectwem?

  • Zawisz
  • Zawisz Avatar
  • Gość
  • Gość
6 lata 11 miesiąc temu #21648 przez Zawisz
Zawisz odpowiedział w temacie: i co z tym strzelectwem?
o to, to już tym bardziej tylko sami siebie możemy winić...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Tomasz
  • Tomasz Avatar
  • Gość
  • Gość
6 lata 11 miesiąc temu #21649 przez Tomasz
Tomasz odpowiedział w temacie: i co z tym strzelectwem?
Jaką dokładnie grupę ludzi definiuje zwrot "sami siebie"? ;) Moim zdaniem trzeba po prostu winić takich jełopów, którzy głosują sami nie wiedząc za kim lub za czym, albo głosują "z kartki" lub za namową innych, bo nie mają własnego zdania. Ile to razy takie bezmózgi podnosili rękę, bo "kolega" tak powiedział?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Tomasz
  • Tomasz Avatar
  • Gość
  • Gość
6 lata 11 miesiąc temu #21650 przez Tomasz
Tomasz odpowiedział w temacie: i co z tym strzelectwem?
Może trzeba wprowadzić nowe pojęcie do strzelectwa lub obok i na rowni ze strzelectwem sportowym należałoby stworzyć nową dziedzinę strzelectwa, np. "strzelectwo rekreacyjne". Wtedy wszystkie kluby, które nie mają ochoty brać udziału w rywalizacji stricte sportowej mogłyby utworzyć swój własny związek (bez wyrazu "polski" w nazwie, który wg ustawy został zarezerwowany w określonym celu). Związek Strzelectwa Rekreacyjnego miałby swoje władze, cele, statut i ewentualnie np. inne stawki opłat, które sami sobie ustalą. Strzelectwo np. rekreacyjne, dynamiczne i czarnoprochowe rzadziłoby się własnymi prawami i nie byliby zależni od PZSS. Prawo o stowarzyszeniach daje taką możliwość. Ale najpierw trzeba by wziąć pod uwagę konsekwencje "rozwodu" z PZSS. Swoją drogą ciekawe ile klubów by chciało się zrzeszyc, a ile by pozostało przy PZSS... Sądzę, że takie lub podobne rozwiązanie to tylko kwestia czasu. Liczba ludzi, którzy chcą posiadać broń i postrzelać od czasu do czasu dla przyjemności (niekoniecznie do tarczy) chyba będzie rosła.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Zawisz
  • Zawisz Avatar
  • Gość
  • Gość
6 lata 11 miesiąc temu #21651 przez Zawisz
Zawisz odpowiedział w temacie: i co z tym strzelectwem?
Sami sobie, bo to myśmy tych delegatów wybierali. Nie ma dla mnie różnicy czy są oni, że środowiska sportowego (przepraszam innych za akurat te nazwę, ale chyba wiadomo o co chodzi), dynamicznego, CP czy rekreacyjnego. Wszędzie ktoś ich musiał wybrać jako przedstawicieli, którzy przede wszystkim na celu powinni mieć dobro klubu. I jeśli decydują się oni na głosowanie z kartki to, wg mnie, coś z tego powinni mieć.
Głupi idealista ze mnie, nie? :-D

A co do alternatywnego związku to weź pod uwagę, że obecny stały wzrost liczby licencji spowodowany jest chęcią posiadan8a broni, gdzie ustawa jako wspomina o konieczności posiadania ' licencji właściwego polskiego związku sportowego '. Więc raczej sporo ludzi by zostało przy pzss, bo to, mimo wszystko, ciągle najtańsza opcja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Tomasz
  • Tomasz Avatar
  • Gość
  • Gość
6 lata 11 miesiąc temu #21652 przez Tomasz
Tomasz odpowiedział w temacie: i co z tym strzelectwem?
Prawo stanowią ludzie i można je zmienić. Myślę, że argumenty by się znalazły. Strzelectwo rekreacyjne mogłoby się rządzić innymi prawami, dlaczego nie?
"Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi."
Stefan z "Poranku kojota" ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • GGlady
  • GGlady Avatar
  • Gość
  • Gość
6 lata 11 miesiąc temu #21653 przez GGlady
GGlady odpowiedział w temacie: i co z tym strzelectwem?

Zawisz napisał: ... Wszędzie ktoś ich musiał wybrać jako przedstawicieli, którzy przede wszystkim na celu powinni mieć dobro klubu. I jeśli decydują się oni na głosowanie z kartki to, wg mnie, coś z tego powinni mieć.
Głupi idealista ze mnie, nie? :-D
...


Czy mogę poprawić "idealista" na "koniunkturalista", bo chyba wkradł się błąd :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: GGlady
Czas generowania strony: 0.180 s.