Offcanvas module

Licencja - wyniki zawodów do weryfikacji !!!!!!

  • Marcin Królikowski
  • Marcin Królikowski Avatar
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu #10682 przez Marcin Królikowski
Marcin Królikowski odpowiedział w temacie: O:Licencja - wyniki zawodów do weryfikacji !!!!!!
Zgoda......, po za tym że ja nigdy nie ściemniam..........., tylko jak ty to zawsze mówisz: pokaż mi przepis na podstawie którego nie dopuścisz takiego delikwenta do startu??? Rozumiem że w takim wypadku uznasz po prostu że to orzeczenie jest nie ważne, tak? Jeżeli tak, to tu się z tobą zgodzę, ale przecież wtedy jest to wina tego lekarza, nie??? No i oczywiście delikwenta który sobie tego nie sprawdził.... To jest tylko 1 taki przypadek, a wystarczy pójść do odpowiedniego lekarza sportowego........ Często ale nie zawsze mają taki certyfikat, i widzą chyba z dokumentu kto do nich przychodzi i sami wiedzą jakie mają uprawnienia, więc jak ktoś już tu ściemnia to oni a nie ja.............

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • GGlady
  • GGlady Avatar
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu #10683 przez GGlady
GGlady odpowiedział w temacie: O:Licencja - wyniki zawodów do weryfikacji !!!!!!
Marcin - idź spać! Ja jutro muszę wstać o 5.00, żeby dojechać do Łodzi na KS PZSS, potem do Wrocka i tam 2 dni testy siusów po rozbiórkach "powodziowych". Mam naprawdę mnóstwo poważniejszych problemów, niż dyskutować o tym, czy 40 latek może się badać u lekarza z uprawnieniami dla 23 latków.

Marcin - R O Z S Ą D E K P O D S T A W Ą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Karaluchy pod poduchy przyjacielu, resztę przedyskutujemy przy wspaniałym placku po węgiersku "Pod Dębami" ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • JNG-KG
  • JNG-KG Avatar
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu #10685 przez JNG-KG
JNG-KG odpowiedział w temacie: O:Licencja - wyniki zawodów do weryfikacji !!!!!!
Witam!
Temat o licencjach, a Wy dalej o badaniach. To ja też powrócę do badań.

Ja na pieczątce mam napisane odnośnie tego przykładowego 40 letniego zawodnika Zet:

Lek. med. Imię Nazwisko
Uprawniony do orzekania w sporcie amatorskim
dzieci i młodzieży do ukończenia 21 roku życia,
oraz w sporcie kwalifikowanym.
Certyfikat PTMS Nr xxx ważny do 12-10-2011r.


Wydaje mi się, że najważniejszy jest zapis "w sporcie kwalifikowanym" czyli w sporcie zawodowym bez podziału na wiek, chyba, że nie wszyscy lekarze mają certyfikat dla sportu kwalifikowanego.

Jeśli chodzi o licencję to dostaje ją każdy kto ma legitymację członkowską PZSS oczywiście z opłaconym znaczkiem no i posiadający patent strzelecki i czy nie wystarczy pokazywać tych dwóch drugich dokumentów plus jeszcze ważne badania przy weryfikacji na stanowisku? No ale ktoś mądry wymyślił licencję dodatkowy świstek do zapełniania kasy PZSS, a żeby nie był to jednorazowy zastrzyk gotówki to się co jakiś czas unieważnia stare i wydaje nowe "licencje". A na znaczkach do legitymacji jest większa kasa i to co roku do opłacania i to by można kontrolować dla lepszej ściągalności.

Agant 007 J. Bond miał też licencje... na zabijanie!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Z.Poliszuk
  • Z.Poliszuk Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu #10686 przez Z.Poliszuk
Z.Poliszuk odpowiedział w temacie: O:Licencja - wyniki zawodów do weryfikacji !!!!!!
..podziękowania dla mojego przedmówcy że słusznie zauważył o czym jest temat ale niestety on równiez uległ magii badań :dry: temat licencji wbrew temu co mój przedmówca napisał jest bardzo ważny bo to nie patent strzelecki ale licencja jest dokumentem zezwalającym na udział w zawodach...to raczej patent i znaczek są formami zarabiania pieniędzy przez PZSS ( dobre i to) ..licencja jest wymogiem formalnym..świadomie napisałem w temacie o weryfikacji wyników zawodów..zgodnie z obowiązującym stanem prawnym zawodnicy bez ważnych licencji nie mieli prawa uczestniczyć w zawodach...hipotetycznie zatem wnosząc do sadu sprawę o....np. naruszenie moich dóbr osobistych w postaci niższego miejsca w zawodach taką sprawę wygrywam..łatwo bowiem jest sprawdzić kto w dacie zawodów taką licencję posiadał..i dotyczy to zarówno grupy wyczynowej jak i powszechnej..wyobraźcie sobie nakaz sądu o weryfikacji wyników i niedaj boże odbioru tytułów i medali :( masakra...temat badań przy licencjach to pikuś...sorki Pan Pikuś! B) zawodnik bez badan mógł startować, bez licencji NIE!!!!!!!
...oczywiscie wymądrzam się bo sam taką posiadam ale zgodnie z wolą Grześka zachowam zdrowy rozsądek i po sądach włóczył się nie będę..... :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • GGlady
  • GGlady Avatar
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu #10690 przez GGlady
GGlady odpowiedział w temacie: O:Licencja - wyniki zawodów do weryfikacji !!!!!!
Zbyszku, nie strasz, nie strasz, bo...... no.. wiadomo.

Wstałem o 5.00, na posiedzenie KS PZSS w Łodzi dotarłem na 10.00. Dwie godziny posiedzenia KS i potem do Wrocka. No i tak sobie siedzę i się zastanawiam - pisać co było, czy nie pisać?... B)

Ok, żartuję...

Posiedzenie KS zakończyło się kilkoma decyzjami, kilkoma wnioskami i kilkoma informacjami dla środowiska strzeleckiego.

Podaję najważniejsze:

1. "Protest" zawodnika Vetrim Opole Andrzeja Burdy został uznany. Piszę "protest" w cudzysłowie, bo chodzi o skargę skierowaną do KS PZSS, a nie protest na zawodach. KS PZSS uznało, że nie należało odejmować 2 pkt. w finale zawodnikowi Vetrim Opole, gdyż ocena przestrzelin była dokonywana przy pomocy elektronicznego urządzenia skanującego, co ma status "kalibrowania" strzału. Zgodnie z przepisami ISSF, strzał kalibrowany nie podlega protestowi, więc zawodnik nie mógł złożyć protestu, nie mógł więc być ukarany 2 pkt. odjętymi od wartości strzału. Tym bardziej, że w komunikacie podpisanym przez Sędziego Głównego, Przewodniczącego Kolegium Sędziów, Delegata Technicznego napisano: Protestów nie wnoszono.

2. Sprawa sędziów startujących jako zawodnicy znalazła również swój finał - KS podjęło decyzję o anulowaniu wyników tych zawodniczek i zawodników, którzy jednocześnie sędziowali zawody (dotyczy w sumie 4 sędziów/zawodników).

3. KS uznało, że nie można dłużej utrzymywać demoralizującego zawodników stanu, polegającego na ciągłym dopuszczaniu zawodników do zawodów bez ważnej licencji. KS podjęło decyzję, że MP 16-19 czerwca br. TO OSTATNIE zawody, na których delegat techniczny MOŻE zaakceptować dopuszczenie do zawodów zawodnika bez uaktualnionej licencji. W każdych zawodach po 20 czerwca, delegat techniczny NIE MA PRAWA dopuścić do startu zawodnika bez ważnej (uaktualnionej) licencji (pozostałe wymogi bez zmian).

4. KS wystąpi także do Zarządu PZSS z wnioskiem o dokonanie zmian w przepisach i regulaminach PZSS (zielona/niebieska książeczka).
4.1 pierwszy wniosek bedzie dotyczył zarekomendowania Zarządowi PZSS wprowadzenia obowiązku rozgrywania podczas MP kobiet i mężczyzn eliminacji w konkurencjach 50m , jeśli zawodników jest więcej niż stanowisk.
4.2 drugi wniosek będzie dotyczył zarekomendowania Zarządowi PZSS zmiany wysokości opłat za protesty i odwołania (obecnie 100 zł i 200 zł) na sumę 50 zł i 100 zł, tak by urealnić możliwość składania oficjalnych protestów.

5. Kontrola ubioru (ISSF dress code) będzie wprowadzana analogicznie do zawodów ISSF. Na zawodach Mistrzostw Polski (kobiet i mężczyzn, juniorów, młodzieżowców, FOOM) będą sędziowie zwracali uwagę zawodnikom z nieprawidłowym ubiorem, a ich nazwiska będą notowane. na kolejnych zawodach Finału PP zawodnikom nieprawidłowo ubranym podczas konkurencji (np. jeansy w konkurencji PPn) będzie dawane ostrzeżenie, a w przypadku wejścia do finału i nie skorygowaniu ubioru, zawodnik będzie dyskwalifikowany. Ta delikatność w egzekwowaniu przepisu nie dotyczy przepisu od lat obowiązującego - zawodnicy w ubiorze z elementami paramilitarnymi oraz obraźliwymi (jak ostatnio zawodnik w bluzie z "fakerami") nie będą dopuszczeni do zawodów. Nb. będę tego bardzo pilnował na MP.

6. Kontrola wyposażenia MUSI być przeprowadzana na wszystkich zawodach kalendarza PZSS.

7. Okazuje się że Rozporządzenie min. Porażki Kopacz od 1 września 2009 NIE OBOWIĄZUJE (uchylone). I nie ma innego. KS PZSS przygotuje wniosek do Zarządu PZSS z propozycją przeredagowania punktu 8.5 zielonej/niebieskiej. Koncepcja polega na tym, by w stosunku do zawodników powyżej 23 roku życia wymóg posiadania ważnych badań pozostawić organizatorowi zawodów.

ZAZNACZAM!!! Powyższy tekst NIE JEST oficjalną treścią decyzji, wniosków i informacji przyjętych przez KS PZSS. Oficjalna treść pojawi się wkrótce na stronie PZSS w zakładce poświęconej pracom KS PZSS.

Informacje te podaję z pamięci, za zgodą KS PZSS, odzwierciedlają one treść podjętych decyzji, ale mogą się różnić w sposobie sformułowań.


To tyle, czekam na Was,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • pan47
  • pan47 Avatar
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu #10691 przez pan47
pan47 odpowiedział w temacie: O:Licencja - wyniki zawodów do weryfikacji !!!!!!
G.Glady napisał: " KS uznało, że nie można dłużej utrzymywać demoralizującego zawodników stanu, polegającego na ciągłym dopuszczaniu zawodników do zawodów bez ważnej licencji. KS podjęło decyzję, że MP 16-19 czerwca br. TO OSTATNIE zawody, na których delegat techniczny MOŻE zaakceptować dopuszczenie do zawodów zawodnika bez uaktualnionej licencji. W każdych zawodach po 20 czerwca, delegat techniczny NIE MA PRAWA dopuścić do startu zawodnika bez ważnej (uaktualnionej) licencji (pozostałe wymogi bez zmian)."

Czyli na Mistrzostwach Polski Grupy Powszechnej w Bydgoszczy 25-27.06.2010 r. wszyscy muszą mieć aktualne licencje?
:unsure:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.208 s.