Offcanvas module

Rękawica na rękę trzymającą rekojeść w karabinie

  • squadron
  • squadron Avatar
  • Gość
  • Gość
12 lata 4 miesiąc temu #15904 przez squadron
squadron odpowiedział w temacie: Odp: Rękawica na rękę trzymającą rekojeść w karabinie
Ale się znalazł teoretyk. Poczytaj trochę zanim coś napiszesz. Prawa ręka powinna mieć dobry kontakt z kolba a nie ledwo na niej wisieć. Spróbuj postrzelać np ze sztucera ledwo trzymając karabin. Może to nie sportowe strzelanie ale dokładnie oddaje sens dobrego uchwytu. Nawet w starych polskich podręcznikach piszą że trzeba tak trzymac rękojeść aby widać był zmianę koloru skóry palców (odpływająca krew) a więc nie "na siłę" ale też nie tak jak opisałeś.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Konrad
  • Konrad Avatar
  • Gość
  • Gość
12 lata 4 miesiąc temu #15905 przez Konrad
Konrad odpowiedział w temacie: Odp: Rękawica na rękę trzymającą rekojeść w karabinie
Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem to co napisałem. Dla uściślenia podaję ( a wydawało mi się, że jest zrozumiałe o czym piszę) że chodzi o strzelanie z kbksu do tarczy w konkurencji olimpijskiej. I w pozycji leżąc należy prawą ręką tylko DOTYKAĆ kolbę a nie na niej wisieć bo prawa ręka opiera się łokciem o podłoże. Co innego jest stosowane przy strzelaniu myśliwskim ze sztucera w pozycji stojącej, ale i tam obowiązuje zasada, że należy trzymać broń tak lekko jak to się da aby tylko z ręki nie wypadła, to samo dotyczy broni krótkiej. I mówiłem o strzelaniach sportowych tj. 60 strzałów leżąc albo z trzech postaw po 40 strzałów. W takim maratonie trzeba oszczędzać energię jak się da, żeby siły starczyło na 4 godziny strzelania. Całe ciało powinno być maksymalnie rozluźnione. Spróbuj ścisnąć mocno kolbę sztucera, zobaczymy, jak długo ją utrzymasz, założę się, że nie 4 godziny....W czasie np strzelań olimpijskich strzelcy chudną w czasie konkurencji o kilka kilogramów, niektórzy nawet 4 - 5 kilo, to nie jest zabawa na strzelnicy z wujka sztucerem w niedzielne popołudnie po przeczytaniu jakiejś starej książki. A ze sztucera też strzelałem do tarczy, bo nie jestem myśliwym i nie lubię zabijać zwierząt, lekko trzymałem szyjkę kolby z dobrym wynikiem.

Pozdrowienia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • metheor
  • metheor Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 4 miesiąc temu #15907 przez metheor
metheor odpowiedział w temacie: Odp: Rękawica na rękę trzymającą rekojeść w karabinie

W czasie np strzelań olimpijskich strzelcy chudną w czasie konkurencji o kilka kilogramów, niektórzy nawet 4 - 5 kilo


Co ty za bzdury wypisujesz? :woohoo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • młody70
  • młody70 Avatar
  • Gość
  • Gość
12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #15908 przez młody70
młody70 odpowiedział w temacie: Odp: Rękawica na rękę trzymającą rekojeść w karabinie
Tą cudowną metodę odchudzania trzeba rozpowszechnić w kobiecych kolorowych pisemkach. Kluby strzeleckie od razu zaczną puchnąć od nadmiaru zawodniczek płci pięknej i ..........nie tylko.
Ostatnio zmieniany: 12 lata 4 miesiąc temu przez młody70.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • TomekJ
  • TomekJ Avatar
  • Gość
  • Gość
12 lata 4 miesiąc temu #15909 przez TomekJ
TomekJ odpowiedział w temacie: Odp: Rękawica na rękę trzymającą rekojeść w karabinie

Konrad napisał: W czasie np strzelań olimpijskich strzelcy chudną w czasie konkurencji o kilka kilogramów, niektórzy nawet 4 - 5 kilo


Prawie 8 lat strzelam, a moja waga stoi w miejscu. A nawet przybyło kilka kg w ostatnim czasie. Chyba muszę w końcu pokazać się na strzelnicy i coś potrenować :).


Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • cHWat
  • cHWat Avatar
  • Gość
  • Gość
12 lata 4 miesiąc temu #15910 przez cHWat
cHWat odpowiedział w temacie: Odp: Rękawica na rękę trzymającą rekojeść w karabinie
Czy to, że ktoś palnął lapsus jest powodem do drwin z niego? Napiszcie, drwiący, coś w temacie a nie tylko szukajcie sposobu by komuś dokopać. Już kiedyś czytałem tutaj jaka nagonka powstała na pewnego użytkownika, który napisał, że potrafiłby strzelić 400/400pkt w Kpn.
Forum jest po to by każdy mógł wnieść coś z własnego doświadczenia, własnych spostrzeżeń, przemyśleń i zdobytej wiedzy. Forum jest po to by o tym DYSKUTOWAĆ.

A propos tematu: mi, zamiast rękawicy na prawą rękę pomaga wcześniejszy krótki trening rozgrzewający nadgarstek. Mięśnie stają się luźniejsze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.193 s.