Offcanvas module

Okulary strzeleckie

  • zbyszek
  • zbyszek Avatar
  • Gość
  • Gość
17 lata 6 miesiąc temu #4638 przez zbyszek
zbyszek odpowiedział w temacie: Re: Okulary strzeleckie
Wada 0,5 i większa powinna być korygowana okularami(niezależnie plus czy minus).Problemem nie jest to,czy widzisz wyrażnie pierwsze 10 minut,tylko to,czy widzisz wyrażnie po 1,5 godzinie. Oko męczy się w trakcie długich konkursów,sam niewidzac dobrze zaburzasz tempo strzelania,złorzenia są przeciągnięte,generalnie wszystko jest do....... .Bez szkieł,przy KDW 3x20,strzelając kolano,niewidziałem wyrażnie czarnego,teraz widzę.Moja wada wynosi +0,5.Radzę ci kup sobie okulary.Soczewkę powinien ci przepisać okulista(na receptę).Zbyszek Wrotkowski

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Tadeusz 2004
  • Tadeusz 2004 Avatar
  • Gość
  • Gość
17 lata 6 miesiąc temu #4641 przez Tadeusz 2004
Tadeusz 2004 odpowiedział w temacie: Re: Okulary strzeleckie
Witam.

Ja osobiście mówiąc o wadzie wzroku mówiłem o strzelaniu w pistoletu .
Okulary pokazane na zdjęciu są pistoletowe .

.Bez szkieł,przy KDW 3x20,strzelając kolano,niewidziałem wyrażnie czarnego,teraz widzę.Moja wada wynosi +0,5.Radzę ci kup sobie okulary.Soczewkę powinien ci przepisać okulista(na receptę).Zbyszek Wrotkowski


Zbyszku , strzelając z karabinka nie będzie lepiej jak zamiast okularów wykorzysta się odpowiednią irisblendę przeziernikową .
Pytam czysto z ciekawości , bo mam okulary typowo na karabinek jak i Gehmanna
Tak on wygląda :


Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.



Jest to Gehmann mod.575 .

Powiedz jak możesz parę słów ,co o tym Gehmanie myślisz . Mam na myśli korygowanie wady wzroku podczas strzelania z karabinka .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • xxx
  • xxx Avatar
  • Gość
  • Gość
17 lata 6 miesiąc temu #4642 przez xxx
xxx odpowiedział w temacie: Re: Okulary strzeleckie
tego typu przeziernik nie koryguje wad wzroku bo niema tam zadnego szkla korekcyjnego a jedynie filtry kolorowe i polaryzacyjne ewentualnie funkchja zmiany srednicy przeziernika a jezeli wplywa tp w twoim przypadku na poprawe wdzenia to raczej zludzenie bo cel i tak obserwujesz przez swoja wade

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Tadeusz 2004
  • Tadeusz 2004 Avatar
  • Gość
  • Gość
17 lata 6 miesiąc temu #4644 przez Tadeusz 2004
Tadeusz 2004 odpowiedział w temacie: Re: Okulary strzeleckie

tego typu przeziernik nie koryguje wad wzroku bo niema tam zadnego szkla korekcyjnego a jedynie filtry kolorowe i polaryzacyjne ewentualnie funkchja zmiany srednicy przeziernika a jezeli wplywa tp w twoim przypadku na poprawe wdzenia to raczej zludzenie bo cel i tak obserwujesz przez swoja wade


Tak się składa że ta irisblenda eliminuje wadę wzroku .
xxx, patrząc od strony oka jest to 5 regulacja . Bardzo dobrze ją widać .
W innym przypadku tej blendy bym nie kładł w temat okularów .Tym bardziej że temat dotyczy tego , co zrobić żeby dobrze widzieć cel.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • zbyszek
  • zbyszek Avatar
  • Gość
  • Gość
17 lata 6 miesiąc temu #4646 przez zbyszek
zbyszek odpowiedział w temacie: Re: Okulary strzeleckie
Przepisy ISSF mówia wyrażnie "na karabinie nie mogą być zamontowane soczewki",koniec cytatu.Niemcy mają swoje przepisy krajowe,swoje krajowe konkurencje(KDW małego kalibru na 100 m,Zielfernrohrgewehr 100 m,etc),dlatego produkują osprzet zawierący soczewki.Unas w kraju są to gadżety zakazane.Do zabawy,treningu,zgoda,ale na zawody nie.Zbyszek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Piotr Buczek
  • Piotr Buczek Avatar
  • Gość
  • Gość
17 lata 6 miesiąc temu #4647 przez Piotr Buczek
Piotr Buczek odpowiedział w temacie: RE
Sama "Iris blenda" nie zawiera szkieł korekcyjnych. To przysłona taka jak w aparatach fotograficznych - płynna regulacja średnicy otworu przez które patrzy oko celujące. Jednoczesna regulacja ilości wpadającego do oka celującego swiatła oraz to co dla ślepcyngierów jest najważniejsze regulacja głębi ostrości widzenia. Im mniejszy otwór tym większa głębia ostrości.
W przypadku gdy masz trudności w jednakowo ostrym widzeniu i muszki i szczerbinki mogą pomóc - o jednakowo ostrym widzeniu dodatkowo tarczy należy raczej zapomnieć - i tak jest to niewskazane.

Filtr polaryzacyjny - eliminacja odbitych promieni świetlnych
Filtry kolorowe szary - przyciemnia pole obserwacji
zółty - optycznie rozjasnia pole obserwacji

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.097 s.