Offcanvas module

Sprzęt do 200-300 zł (używany)

  • paramonov
  • paramonov Avatar
  • Gość
  • Gość
17 lata 2 tygodni temu #6280 przez paramonov
paramonov odpowiedział w temacie: Re: Sprzęt do 200-300 zł (używany)
myślę że jeżeli zaczynasz to zamiast kupowania broni znajdź jakiś klub który broń ma... a z wyborem broni to nie tak łatwo, każdy ma inne preferencje co do chociażby samej firmy.. na początek "ostrzelaj" się w klubie z różnych modeli i sam będziesz wiedział co ci lepiej lezy... ewentualnie jakieś pytania do trenera na ten temat też nie zaszkodzą :twisted:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • PREZES.
  • PREZES. Avatar
  • Gość
  • Gość
17 lata 2 tygodni temu #6281 przez PREZES.
PREZES. odpowiedział w temacie: Re: Sprzęt do 200-300 zł (używany)

Na zezwolenie przy sprzyjających wiatrach to jakieś 2 lata i 2000zł potrzeba. Potem Radomke kupisz za 100zł :lol:
Wojtek

Optymista ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Officer_199
  • Officer_199 Avatar
  • Gość
  • Gość
16 lata 6 miesiąc temu #7266 przez Officer_199
Officer_199 odpowiedział w temacie: Re: Sprzęt do 200-300 zł (używany)

Witam,

Może opiszecie jaki Używany sprzęt (Bez urządzeń celowniczych) jest najlepszy za taką cenę ?

Na co warto sprawdzać uwagę przy zakupie nowego sprzętu ?

Pozdrawiam



Przede wszystkim nie kupisz nic sensownego w cenie 200-300 zł.
Dla początkującego polecałbym, FWB, np 300s. Jednak jest to karabinek w cenie ok 700-1000zł.

Nie napisałeś konkretnie, do czego ma być ten "sprzęt".
Chodzi mi o to byś się określił czy do FT, tarczy czy po prostu rekreacyjnie na działce(puszki) :)

Wracając do kwoty, którą zasugerowałeś to w tej cenie można kupić Hatsana np. 90stg.
Możesz nim postrzelać wyłącznie rekreacyjnie do puszek na działce itp.
chyba że przejdzie tuning co wg. mnie jest niezbyt opłacalne ponieważ często przekracza to kilkukrotnie cenę samej wiatrówki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • DK
  • DK Avatar
  • Gość
  • Gość
16 lata 6 miesiąc temu #7267 przez DK
DK odpowiedział w temacie: Re: Sprzęt do 200-300 zł (używany)
Witam wszystkich.

:arrow: Officer_199
Z tanich i relatywnie match'ówek można do FWB300S dodać również takie karabinki jak (podam alfabetycznie, żeby nie było preferencji):

Z tanich:
1) Diana 75
2) FWB 150
3) FWB 150 Junior
4) FWB 150S
5) FWB 150S Junior
6) FWB 300
7) FWB 300 Junior
8] FWB 300S (o którym wspominałeś, ale pozwolę sobie powtórzyć)
9) FWB 300S Uniwersal
10) Heanel 311
11) Heanel 312
12) Wlather LGR (czasem mżna je dostać tanio, choć powinien znaleźć się w relatywnie tanich)
13) Wlather LGV (czasem mżna je dostać tanio, choć powinien znaleźć się w relatywnie tanich)

Z relatywnie tanich:
1) Diana 100 (niestety rzadko spotykana)
2) FWB 600
3) FWB 601
4) Hämmeralli 450
5) Walther LGM-1
6) Walther LGM-2
7) Walther LG-210

Jednak ŻADEN z nich nie spełnia podstawowego kryterium twórcy tego wątku (żaden nie mieści się w kwocie do 300PLN, chyba, że jest w postaci totalnie zardzewiałego metalowego pręta, czyli totalnego złomu, zaś takiego raczej nie polecam kupować :-D ).

:arrow: Pan error
Jesli rzeczywiście chcesz zacząć strzelać i nie uciąć sobie przy okazji palców jakimś wynalazkiem z dalekiego wschodu, (bo tylko do tego nadają się nowe "wiatroofki" za 200-300PLN sprzedawane w TV marketach i na Allegro), to proponuję abyś na razie nie kupował karabinka.
Odłóż około 1000PLN i wtedy kup jakiś używany karabinek match'owy (listę masz wyżej), który:
1) posłuży Ci DŁUGIE lata (pod względem technicznym)
2) nie obetnie Ci palców w trakcie ładowania
3) strzela BARDZO celnie (w porównaniu do wszelkich wynalazków z literką B z przodu oraz wszelkich Hatsan'ów - przepraszam, jeśli kogoś urażę, ale to chłam dla frajerów).

Podsumowanie
Fakt.. Nie napisałeś również DO CZEGO potrzebujesz tego karabinka...
To, że nie potrzebujesz przyrządów celowniczych może świadczyć o:
1) potrzebujesz tyczki do pomidorów (albo czegoś innego w ogródku) => sorry, nie mogłem się powstrzymać ;-)
2) zamierzasz zainstalować na tym czymś (bo za 200-300PLN karabinka nie kupisz) celownik optyczny (czy pewnie raczej wyrób lunetopodobny za kolejne 20PLN na alledrogo)...
3) nie masz o strzelaniu zielonego pojęcia (to nie wstyd, kazdy z nas kiedyś zaczynał i kazdy był kiedyś "zialony" - nawet mistrzowie olimpijscy :-D ).

Odpowiedzi:

ad1)
Weź lepiej zwykłą drewnianą (lub z włókna szklanego czy plastuku) tyczkę - wyjdzie taniej

ad2)
Ceny SENSOWNYCH celowników optycznych zaczynają się w okolicy 1000, ale Euro.. Tanie celowniki optyczne można już kupić w granicach 1000-2500PLN (poniżej tej kwoty szkoda sobie głowy zawracać - co najwyżej PRZEJŚCIOWO jakieś używane Bushnell'e, DTO itp. sprzęt z niższej półki).
Wynalazkiem za 20PLN z allegro czy z bazaru tylko zepsujesz sobie wzrok... Nie... cofam co powiedziałem... Nie zepsujesz sobie wzroku, bo po parunastu strzałach z jakiegoś hatsana czy innego wynalazku w "lunetce" zacznie Ci chrobotac i po kolejnych paru strzałach zawartość wyżej wzmiankowanej zazwyczaj aluminiowej rurki wyleci na zewnątrz...
Tak więc wzroku nie zdążysz sobie popsuć :-D

ad3)
Jeśli załapałeś bakcyla i chcesz nauczyć się strzelać (i nie zastanawić się przy okazji czy ci, którzy robią (śmieszne dla większości z nas) wyniki rzędu 300/400 nie uciekają się do pomocy magii), i chcesz zacząć już dzisiaj (a pewnie najlepiej juz wczoraj), to moim zdaniem powinieneś troszkę zmienić podejście. Mało tego... Po pierwsze zmieścisz się w przeznaczonej na ten cel kwocie, a po drugie nauczysz się celnie strzelać.
Nie jestem ekspertem (a przynajmniej za takiego się nie uważam, i nie wiem do końca jakie realia są w Polsce), ale sądzę, że powinieneś:

1) Znaleźć jakiś klub strzelecki w swojej okolicy (z tego co czytałem, to najlepiej zrzeszony w PZSS) i się tam zapisać - uzyskasz tym samym dostęp do karabinków za darmo bądź prawie za darmo, a na dodatek bardziej doświadczeni mogą udzielić Ci rad, do których czasem bardzo ciężko jest dojść samemu (samemu najgorzej obserwuje się i analizuje własne błedy).

2a) Przeczytać na początek (polecam ze 2-3 razy) książkę Wasilewskiego "sztuka celnego strzelania" oraz "Podręcznik strzelca wyborowego" (podałem znane mi tytuły polskojęzyczne; resztę będziesz musiał czytać albo po angielsku, albo po niemiecku).

2b) W czasie "przerabiania" obydwu książek przydałby Ci się jakiś "kij", i tu jest EWENTUALNE zastosowanie karabinka za 200-300PLN.
Mógłby Ci on posłużyć do ćwiczenia statyki i nauki ściągania jęz. spustowego (nawet bez oddawania 1 strzału i zawsze potem możesz go sprzedać no i za wiele na nim nie stracisz).

2c) W czasie ćwiczenia statyki i chodzenia do klubu możesz zacząć składać pieniądze na KARABINEK, a nie jego symulator.

Oczywiście zrobisz jak zechcesz, bo to w końcu Twoje hobby, Twój czas i Twoje pieniądze i możesz nimi gospodarować jak tylko chcesz...
To po prostu moje dobre rady...

Może niech się w tym temacie wypowiedzą inni, którzy mają lepsze rozeznanie w polskich realiach świata strzelackiego w Polsce, bo ja raczej niekoniecznie je znam ze strony praktyczniej (GGlady - chyba Ty jesteś tu największym autorytetem).
Swoją drogą, to myślę, że można by było opracować i dodać jako przyklejony wątek dla początkujących, bo pytania typu co kupić za do 300PLN pojawiają się z nużącą czestotliwością na większości polskich for (tu uśmiech do administratorów forum - wiem, jestem tu świeży i nie powinienem się wychylać, bo w końcu nie znam założeń adminów, tak więc tylko podrzucam temat do przemyśleń).

Pozdrawiam serdecznie

Darek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • rafal9191
  • rafal9191 Avatar
  • Gość
  • Gość
16 lata 6 miesiąc temu #7275 przez rafal9191
rafal9191 odpowiedział w temacie: Re: Sprzęt do 200-300 zł (używany)
Witam. Też miałem ochotę zakupu wiatrówki ale wybiłem se to z głowy ponieważ :
-porządny sprzęt sporo kosztuje
-małe fundusze
-brak własnego terenu gdzie mógłbym postrzelać i rzadko wyjeżdżam na wioskę chyba że jest robota
I... zapisałem sie do klubu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Officer_199
  • Officer_199 Avatar
  • Gość
  • Gość
16 lata 6 miesiąc temu #7276 przez Officer_199
Officer_199 odpowiedział w temacie: Re: Sprzęt do 200-300 zł (używany)
Gratuluje :) wybrałes chyba najlepszą opcje ;) z czasem może uzbierasz na coś lepszego (np Fwb 300 ). Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.175 s.