Offcanvas module

Przeróbka Walthera LG210 (PCA) na PCP

  • szambi
  • szambi Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
16 lata 7 miesiąc temu #7059 przez szambi
szambi odpowiedział w temacie: Re: Przeróbka Walthera LG210 (PCA) na PCP
Jeszcze jedno moje spostrzeżenie:
Karabinek w wersji matchowej w porównaniu z wersją FT (16J) posiada lufę krótszą o 7cm, co przy zwiększeniu energii z 7,5J na 16J powoduje większe zużycie powietrza w kartuszu niż jest to w wersji FT.
Zostaje to w pewien sposób zrekompensowane możliwością różnorodności zastosowań
Użycie regulatora od wersji 16J daje możliwość płynnej regulacji energii karabinka pomiędzy 7,5J a 16J. W 10 minut można przystosować karabinek zarówno do strzelania matchowego, stosując oryginalne przyrządy celownicze i ustawiając energię na 7,5J, jak i do strzelania terenowego. Wystarczy wtedy w miejsce przeziernika założyć celownik optyczny, podkręcić sprężynę bijnika w celu uzyskania energii o wartości 16J i podwyższyć bakę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Tadeusz 2004
  • Tadeusz 2004 Avatar
  • Gość
  • Gość
16 lata 7 miesiąc temu #7060 przez Tadeusz 2004
Tadeusz 2004 odpowiedział w temacie: Re: Przeróbka Walthera LG210 (PCA) na PCP

niczym od oryginalnego PCP się nie różni.

I tu się pomyliłem, oczywiście różni się - napisem na breechblocku :D

Gdybym strzelał sportowo (match), taka przeróbka w zasadzie by mnie nie interesowała, jak widać w miarę porządny sprzęt przystosowany do strzelania matchowego można nabyć na eGunie za dostępną kwotę. Ponieważ strzelam czysto amatorsko, zależało mi na tym aby skonfigurować sobie karabinek przystosowany głównie do strzelania terenowego (Field Target).


Witam.

Mimo że karabinek różni się tylko napisem od oryginału , pod zastosowanie matchowe nie polecasz przerabiać systemów PCA na PCP , bo można kupić na Egunie w miarę tani używany karabinek PCP .
Ja o tym cały czas mówię .
Jeśli chodzi o Field Target , to z tego co mi wiadomo , na tym forum więcej strzela kolegów do tarczy niż do metalowych zwierzaków .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • szambi
  • szambi Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
16 lata 7 miesiąc temu #7063 przez szambi
szambi odpowiedział w temacie: Re: Przeróbka Walthera LG210 (PCA) na PCP

Mimo że karabinek różni się tylko napisem od oryginału , pod zastosowanie matchowe nie polecasz przerabiać systemów PCA na PCP , bo można kupić na Egunie w miarę tani używany karabinek PCP .

Ale zawsze watro wiedzieć że w praktyce istnieje taka możliwość i tym się właśnie chciałem na forum z innymi podzielić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.084 s.