Offcanvas module

wątpliwości nad jakością śrutu !!

Więcej
10 lata 3 tygodni temu - 10 lata 3 tygodni temu #15016 przez szymon
szymon stworzył temat: wątpliwości nad jakością śrutu !!
Witam.

napisałem w tej sprawie również wiadomość do H&N, ale być może ktos tutaj na forum ma doświadczenie w tej sprawie.
A mianowicie do rzeczy:
chciałbym wiedzieć jak rozróżnić "sport" od "finale match rifle". A pytam dlatego, że kupiłem oba pudełka, i nie widze żadnej róznicy, w dodatku wydaje mi się że śrut finale match ma dużo niedoskonałości. Moim zdaniem nie jest na tyle idealny żebym miał pewność że za każdym razem leci w to samo miejsce. Niewiem, czy w sklepie coś kombinują, czy śrut dostaje w kość w czasie transportu, czy może śrut jest ok , a tylko mi wydaje się że jest zły
Chciałbym zobaczyć jak powinna wyglądać śrucina finale match, i na przyszłość która część śrutu jest najważniejsza przy ręcznym selekcjonowaniu śrutu przed zawodami. W moim przypadku z każdej strony ten śrut wygląda nie ciekawie, a zdarzają sie takie buble jak na zdjeciu ponizej.

imageshack.us/photo/my-images/220/imgp4792.jpg/

imageshack.us/photo/my-images/220/imgp4793.jpg/

imageshack.us/photo/my-images/155/imgp4794.jpg/
Ostatnio zmieniany: 10 lata 3 tygodni temu przez szymon.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 3 tygodni temu #15017 przez zzzk
zzzk odpowiedział w temacie: Odp: wątpliwości nad jakością śrutu !!
W imadle byś doświadczył różnicy. Ja na imadle z pistoletu FWB p44 przy Finale Match Rifle zrobiłem 5,0mm; Finale Match Pistol 4,9mm; Sport 6,3mm. W karabinie śrut zdecydowanie ma znaczenie. Sortując, zwykle sprawdzam całego śruta. Wgniecenia występują raczej tylko z tylu, ale warto sprawdzić też przód.

FWB p44, TOZ 35, MORINI CM22M

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 3 tygodni temu #15018 przez cHWat
cHWat odpowiedział w temacie: Odp: wątpliwości nad jakością śrutu !!
Również robiłem testy imadłowe śrutu H&N. Testowałem wszystkie kalibry, pistol i rifle. Testy wypadły marnie w porównaniu do śrutu JSB Match. Teraz strzelam z Moriniego EI tylko śrutem JSB Match Pistol 4,52 0,475g bo ten kaliber wypadł najlepiej u mnie. Próbowałem również RWS R10 i miał świetne skupienia, nawet lepsze od JSB ale w strzelaniu z ręki u mnie wyniki na nim były trochę gorsze.
Wydaje mi się, ze śrut H&N produkowany obecnie to nie ten sam sprzed roku, również widzialem w pudełku wiele braków. Dlatego teraz tylko strzelam z JSB, czasem z RWS R10 4,5 0,45g.
Aha, śrut JSB kupowałem od kolegi filus z forum bron.iweb.pl, który często organizuje zakupy grupowe. Jest dużo taniej i masz pełny asortyment. Tutaj znajdziesz co chcesz JSB www.schulzdiabolo.cz/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • GGlady
  • GGlady Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Trenuj ciężko, zwyciężaj lekko!
Więcej
10 lata 3 tygodni temu #15019 przez GGlady
GGlady odpowiedział w temacie: Odp: wątpliwości nad jakością śrutu !!
Nie trafiłem na lepszy śrut niż JSB (chyba 100, niebieski). Śrut trzeba po prostu przestrzelać z imadła i wziąć ten co daje co najmniej 5mm (na tarczy papierowej). Potem zawodnicy najwyższej klasy zwykle przeglądają konkretną lotkę przed wsadzeniem do lufy, jak wątpliwa, pstryk na podłogę :-). Nie ma co za wiele filozofować, to nie 5,6 do kdw :-)

Grzegorz Gładyszewski
KS SNAJPER Lublin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 3 tygodni temu #15020 przez zzzk
zzzk odpowiedział w temacie: Odp: wątpliwości nad jakością śrutu !!
Finale Match od tego roku wydają ładniejsze na tyle, że ze starych po przebraniu zostawało mi ok. 350-400, a teraz 450 i więcej, ale z tego co wiem, dawniej były sortowane ręcznie w fabryce, a teraz nie są i słyszałem kilka opinii zawodników, że zmieniają to na właśnie JSB.

FWB p44, TOZ 35, MORINI CM22M

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #15023 przez Dawid Migała
Dawid Migała odpowiedział w temacie: Odp: wątpliwości nad jakością śrutu !!
Witam. Od tego roku H&N poszedł w rynek popularny, decydując się na porzucenie produkcji selektywnej. Może dlatego ta jakość jest gorsza. Co do innego śrutu GGlady pisze, że nie widział lepszego śrutu niż JSB. Propnuję wszystkim (jeśli będziecie mieli taka możliwośc) wypróbować chińszczyznę. Tak, tak. Śrut nazywa się "Qiang Yuan excelent i po 30 strzałach w 1 miejsce dawał maksymalnie dziurkę wielkości 5mm. Niezależnie od broni jaką wziąłem do ręki. Oczywiści z tej dobrej broni a nie Hanelek. H&N-a miałem 5 serii i żadna nawet po 10 strzałach nie miała takiego skupienia. Chińszczyzna po 10 strzałach trzyma śrut włożony w przestrzelinę. Na razie jest tylko problem z kupnem. Chyba że stac kogoś na zakup u Meca za 20 ojro za 200 sztuk w pudełku.

I don't need google. My wife knows everything.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: GGladyJNG-KG
Czas generowania strony: 0.206 s.