Offcanvas module

Rekawice strzeleckie

  • Wojtan
  • Wojtan Avatar
  • Gość
  • Gość
16 lata 4 miesiąc temu #7418 przez Wojtan
Wojtan odpowiedział w temacie: Re: Rekawice strzeleckie
Tadeuszu: kupuję rękawicę do karabinu, bo kupiłem Anschutza 2002 PCA, który od spodu ma na całej długości szynę, i opieranie na "piąstkach" jest w tym momencie dość nieprzyjemne.
Jest to Anschutz od Krisbaka: lewy system, prawe łoże.
Jest to bardzo wygodne, bo stojąc lewą stroną ciała bliżej stanowiska lepiej mi się go napina, niż miałbym to robić prawą ręką, wyciągając się przy tym niemiłosiernie do przodu. Ponieważ jednocześnie po "pompnięciu" od razu lewą ręką ładuję śrut - musi to być "minetka" (wiecie że tak się właśnie nazywa rękawica bezpalcowa?? :lol: - było takie pytanie w "1z10" )

Niemniej zawody w których startuję ( "lokalne" zawody na prywatnej strzelnicy pneumatycznej i wojewódzka Liga KZR LOK w Rzeszowie) nie są olimpiadą i wiadomo że na pewne odstępstwa od regulaminu można przymnknąć oko, ( niemniej gdybym się pojawił w pełnym stroju strzeleckim, to pewnie nie zostałbym zdyskwalifikowany, ale prędzej zlinczowany :lol: )

A pomyślałem sobie, żeby może od razu kupić komplecik, ( tzn rękawic ), bo tak sobie przypomniałem, że chyba w ciągu sezonu widziałem z dwóch kolegów strzelających w zwykłych (nie strzeleckich) skórzanych rękawiczkach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wojtan
  • Wojtan Avatar
  • Gość
  • Gość
16 lata 4 miesiąc temu #7420 przez Wojtan
Wojtan odpowiedział w temacie: Re: Rekawice strzeleckie
cd. ..... więc pomyślałem - może warto spróbować?
Oczywiście zasięgnąwszy wcześniej fachowej porady, co niniejszym czynię. 8)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Tadeusz 2004
  • Tadeusz 2004 Avatar
  • Gość
  • Gość
16 lata 4 miesiąc temu #7423 przez Tadeusz 2004
Tadeusz 2004 odpowiedział w temacie: Re: Rekawice strzeleckie

Tadeuszu: kupuję rękawicę do karabinu, bo kupiłem Anschutza 2002 PCA, który od spodu ma na całej długości szynę, i opieranie na "piąstkach" jest w tym momencie dość nieprzyjemne.


Witam.
Nie ma co się zastanawiać . :roll: Kupuj rękawice . Najlepiej dwie . :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wojtan
  • Wojtan Avatar
  • Gość
  • Gość
16 lata 4 miesiąc temu #7424 przez Wojtan
Wojtan odpowiedział w temacie: Re: Rekawice strzeleckie
A od drugiej rozmyślałem w kontekście pistoletu, ale zrezygnowałem w świetle przeczytanych tutaj wypowiedzi.

Aktualnie zatem oczekuję na przesyłkę:
-jednej rękawicy do karabinka: www.euroshooting.eu/index.php?466_rukavi...prsta&detail=639
- i kalibromierza ( haha, znalazłem 8) ) : www.euroshooting.eu/index.php?lupa_s_osvetlenim&detail=19

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • PTG (R)
  • PTG (R) Avatar
  • Gość
  • Gość
16 lata 4 miesiąc temu #7426 przez PTG (R)
PTG (R) odpowiedział w temacie: Re: Rekawice strzeleckie

... lewą ręką ładuję śrut - musi to być "minetka" (wiecie że tak się właśnie nazywa rękawica bezpalcowa?? :lol: - było takie pytanie w "1z10" )...


MITENKA (mitynka) - damska rękawiczka, która okrywa palce tylko w połowie.

Minetka to ["cenzura" - temat na zupełnie inne forum] :lol:

_________________
Pozdrowienia Paweł

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • ck_dezerter
  • ck_dezerter Avatar
  • Gość
  • Gość
16 lata 4 miesiąc temu #7431 przez ck_dezerter
ck_dezerter odpowiedział w temacie: Re: Rekawice strzeleckie

Kiedyś na jakiś zawodach zimowych sędzia czepił się moich butów, że są zawysokie (trapery). Okazało się jednak że jakoś nikt na zawody przy -15 nie przybył w sanałach i wszyscy strzelali w butach za kostke. Jak to nie są mistrzostwa świata i okolicy to bez przesady, na niektóre przepisy można przymknąć oko.
Wojtek

Witam!
Mnie kiedyś na zawodach zimowych, jak miałem buty ponad kostkę sędzia pogroził palcem, że mogę być zdyskwalifikowany... Nie wiem, czy to nie były te same zawody, co Wojtek pisał powyżej... Teraz, aby nikt sie nie czepiał, kupiłem solidnie ocieplone półbuty NIE SIĘGAJĄCE kostki i zakładam 2 pary skarpet na zawody. Też nie marznę, a nie tracę nerwów na bezsensowne dyskusje, zwłaszcza, że niestety przepisy zabraniają używania butów ponad kostkę przy pistolecie.
pozdrowienia!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.100 s.