Offcanvas module

Z czego strzelać do rzutek?

  • Guliwer
  • Guliwer Avatar
  • Gość
  • Gość
17 lata 11 miesiąc temu #3828 przez Guliwer
Guliwer odpowiedział w temacie: Re: Z czego strzelać do rzutek?
To będzie dobry zakup :)

Janku a jakie warunki musiałeś spełnić, żeby dostać promesę na sportową strzelbę gładkolufową :?:

powodzenia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • jaanek66
  • jaanek66 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
17 lata 11 miesiąc temu #3834 przez jaanek66
jaanek66 odpowiedział w temacie: Re: Z czego strzelać do rzutek?
Byłem na paru zawodach i dołączyłem do podania komunikaty, poza tym mam już pozwolenie od jakiegoś czasu, tak więc była to poprostu kolejna jednostka broni. Myslę że jeśli ktoś zaczą strzelać i był na zawodach to też nie powinien mieć problemów. Ale jak dobrze wiemy różnie to bywa z tymi pozwoleniami :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Mirosław Mazur
  • Mirosław Mazur Avatar
  • Gość
  • Gość
17 lata 11 miesiąc temu #3842 przez Mirosław Mazur
Mirosław Mazur odpowiedział w temacie: Re: Z czego strzelać do rzutek?

Byłem na paru zawodach i dołączyłem do podania komunikaty, poza tym mam już pozwolenie od jakiegoś czasu, tak więc była to poprostu kolejna jednostka broni. Myslę że jeśli ktoś zaczą strzelać i był na zawodach to też nie powinien mieć problemów. Ale jak dobrze wiemy różnie to bywa z tymi pozwoleniami :D

Nie zapomnijcie Panowie, że w Waszych Patentach i Licencjach strzeleckich musi być wyraźnie zaznaczone że posiadacie uprawnienia do strzelania dyscyplin ŚRUTOWYCH.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • jaanek66
  • jaanek66 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
17 lata 11 miesiąc temu #3843 przez jaanek66
jaanek66 odpowiedział w temacie: Re: Z czego strzelać do rzutek?
No właśnie zapomniałem to dodać :D . Mam na wszystkie dyscypliny stzelectwa patent i licencje, bez tego nawet nie ma co składać podania na komendzie!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • brabok
  • brabok Avatar
  • Gość
  • Gość
17 lata 11 miesiąc temu #3862 przez brabok
brabok odpowiedział w temacie: Re: Z czego strzelać do rzutek?

....

Skeet to wyższa szkoła jazdy. Rzutki oddalaja się, przybliżają, lub lecą z lewa na prawo czy odwrotnie. Tu lepsze są mniejsze kalibry broni np. 20ka. Dla mistrzów 2 spusty, bo z innej lufy strzela się do rzutka lecącego na strzelca z innej do oddalającego.


Witam
A to niby dlaczego mniejsze kalibry w konkurencji skeet? Pierwsze słyszę. Krótsza lufa OK, ale mniejszy kaliber to nonsens (20ka w szczególności).
Nie rozumiem też tych 2 spustów. Wręcz powiem, że 2 spusty nie nadają się do strzelania sportowego (aczkolwiek są osoby, które potrafią). Nie ma też problemów z wyborem lufy mającej strzelać najpierw przy jednym spuście. Zresztą w tej konkurencji obydwa czoki to raczej cylindry i nie ma wtedy znaczenia, z której strzelasz najpierw :-)
Pozdrawiam
Szymon

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Guliwer
  • Guliwer Avatar
  • Gość
  • Gość
17 lata 11 miesiąc temu #3864 przez Guliwer
Guliwer odpowiedział w temacie: Re: Z czego strzelać do rzutek?
Kol. Brabok.
Moja wiedza na temat konkurencji skeet jest niestety tylko książkowa i może już nieaktualna. :?
Bob Nichols "Skeet-Schiessen" Berlin 1969
Autor uważa za idealne do skeeta strzelby kalibru 20 z ich standardowym ładunkiem śrutu 24,8g. :idea:
Niemniej najlepiej używać takiej broni, z której osiągnie się najwięcej trafień na 100, więc może to być 36ka czyli .410 albo 12ka. 8)

PS. Niestety mam wpisane w licencji tylko strzelanie kulowe i pneumatyczne, więc na razie strzelam śrutem z klubowego boka.
Rozważałem zakup czarnoprochowej dubeltówki ale to sie chyba mija ze sportowym celem.

Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.



pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.108 s.