Offcanvas module

Z czego strzelać do rzutek?

  • Guliwer
  • Guliwer Avatar
  • Gość
  • Gość
17 lata 11 miesiąc temu #3817 przez Guliwer
Guliwer odpowiedział w temacie: Re: Z czego strzelać do rzutek?
W trapie strzela się zawsze do oddalających się rzutków. Tu najlepsza bedzie 12ka jak pisze kol.XXX i z jednym spustem. Pierwszy strzał szeroką wiązką śrutu, drugi wąską.
Używa się też 16ek ale z tego powodu nie dają na zawodach forów :P Waga śrutu zazwyczaj 24g, śr. 2 lub 2,4mm czyli nr 8 lub 7i1/2.

Skeet to wyższa szkoła jazdy. Rzutki oddalaja się, przybliżają, lub lecą z lewa na prawo czy odwrotnie. Tu lepsze są mniejsze kalibry broni np. 20ka. Dla mistrzów 2 spusty, bo z innej lufy strzela się do rzutka lecącego na strzelca z innej do oddalającego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Guliwer
  • Guliwer Avatar
  • Gość
  • Gość
17 lata 11 miesiąc temu #3818 przez Guliwer
Guliwer odpowiedział w temacie: Re: Z czego strzelać do rzutek?
Jesteś początkującym strzelcem, więc kup np. nowego Iż-a w wersji sportowej oznaczony jako BOK IŻ 27-EM-1C SPORTING
bron1.pl/library/bron/910
12ka, bardzo dobre lufy, 3 wymienne czoki, jeden selektywny spust, wyrzutnik łusek. Idealny do strzelania trap.
Cena nie wieksza jak 2500zł, za resztę kupisz sporo polskiej amunicji z Pionek :D

Jak złapiesz rzutkowego bakcyla to kupisz Browninga B125 Sporting, najlepiej z lufami łączonymi tylko na początku i końcu, bez lutowania, bo to ułatwia chłodzenie.
www.waffenwildi.ch/browning/BrowningCustomMade.htm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Mirosław Mazur
  • Mirosław Mazur Avatar
  • Gość
  • Gość
17 lata 11 miesiąc temu #3819 przez Mirosław Mazur
Mirosław Mazur odpowiedział w temacie: Na pewno nie do rzutkow, a do

po pierwsze rzutkow a pod 2 to o co ci chodzi amunicje bron?? dokladniej postaw pytanie!!

Na pewno nie do rzutkow, a do rzutków :-) -sam strzelam konkurencję TRAP , i od tej konkurencji proponuję zacząć przygodę z rzutkami - jako pierwszą strzelbę polecam koledze Jankowi IŻ-a 39 Sport w wersji trapowej ( dłuższe lufy ), reszta uwag kolegów jest jak najbardziej cenna może z wyjątkiej tej ,że w Polsce trudno jest kupić ( chyba że na wtórnym rynku ) IŻ-a 27-EM-1C SPORTING.
Pozdrawiam i życzę samych 75-tek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Guliwer
  • Guliwer Avatar
  • Gość
  • Gość
17 lata 11 miesiąc temu #3820 przez Guliwer
Guliwer odpowiedział w temacie: Re: Na pewno nie do rzutkow, a do

... w Polsce trudno jest kupić ( chyba że na wtórnym rynku ) IŻ-a 27-EM-1C SPORTING.


Nie wiem, czy można na forum podawać adres sklepu ale wymieniona strzelba jest w ofercie bron1.pl/?load=bron&id=910
Cenową alternatywą dla rosyjskiej broni śrutowej są czeskie strzelby Brno i taka ale używana jest też w tym sklepie w ofercie.

Mam 2 "rzutkowe" pytania.
1. Jak mierzyć tj. czy powinienem widzieć część szyny, czy tylko muszkę :?:
2. Czy mierząc do wznoszącego się rzutka mam go "wyprzedzić lufami" , zanim nacisnę na spust :?:

pozdrawiam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Mirosław Mazur
  • Mirosław Mazur Avatar
  • Gość
  • Gość
17 lata 11 miesiąc temu #3822 przez Mirosław Mazur
Mirosław Mazur odpowiedział w temacie: Sklep

... w Polsce trudno jest kupić ( chyba że na wtórnym rynku ) IŻ-a 27-EM-1C SPORTING.


Nie wiem, czy można na forum podawać adres sklepu ale wymieniona strzelba jest w ofercie bron1.pl/?load=bron&id=910
Cenową alternatywą dla rosyjskiej broni śrutowej są czeskie strzelby Brno i taka ale używana jest też w tym sklepie w ofercie.

Mam 2 "rzutkowe" pytania.
1. Jak mierzyć tj. czy powinienem widzieć część szyny, czy tylko muszkę :?:
2. Czy mierząc do wznoszącego się rzutka mam go "wyprzedzić lufami" , zanim nacisnę na spust :?:

pozdrawiam :)


Nie jest ta oferta sklepu dobrym przykładem, owszem ofertę mają dużą , ale spróbuj coś u nich kupić innego poza standartem, na kilka moich zapytań drogą elektroniczną w sprawie zakupu broni nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.
Nie chcę "krakać" ale myślę że tego bocka nie mają "na półce ", miałem okazję porozmawiać przy okazji zawodów strzeleckich we Wrocławiu z właścicielem tego sklepu i portalu internetowego który miał zorganizowany stragan z kilkoma sztukami broni , Jego wizja handlu bronią bardzo mi się podobała, dlatego chciałem u nich kupić mojego Walthera GSP Experta ,a później Iż-a, ale po usilnych moich próbach -zrezygnowałem i w efekcie w/w broń zakupiłem w innej firmie.
W odpowiedzi na pyt.1 - ( mowa o trapie ) jeżeli przy płynnym składzie widzisz szynę jest to spowodowane złym doborem kształtu kolby, po umieszczeniu kolby w "dołku strzeleckim" i dobrym doborze kolby nie masz prawa widzieć szyny.
Pytanie drugie to temat "rzeka" co strzelec to inny skład, teoria mówi to co kolega pisze w swoim pytaniu, należy go lekko wyprzedzić, czyli "pokryć" lufą naturalnie ważne jest też z której lufy się strzela.Czyli trening czyni mistrza, ja osobiście jadę po oddalającym się rzutku płynnie i jak mi zniknie pod lufami to go bach , bach ..... :D
Pozdrawiam i do zobaczenia na stendzie....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • jaanek66
  • jaanek66 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
17 lata 11 miesiąc temu #3827 przez jaanek66
jaanek66 odpowiedział w temacie: Re: Z czego strzelać do rzutek?
Pytałem się w sklepie o Iża 27-EM-1C SPORTING i jest on dostępny od ręki, ale na 100% będe pewny że jest jak go zamówię :) Cena to 2400zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.097 s.