Offcanvas module

Informacje na temat karaminu pneumatycznego Feinwerkbau Mod.

  • Tadeusz Bartosiak
  • Tadeusz  Bartosiak Avatar
  • Gość
  • Gość
16 lata 6 miesiąc temu #7252 przez Tadeusz Bartosiak
Tadeusz Bartosiak odpowiedział w temacie: Re: Informacje na temat karaminu pneumatycznego Feinwerkbau Mod.
Ludzie, o czym wy piszecie.....
P 70 to super maszynka - był to pierwszy profesjonalny sprzęt pneumatyczny z którego strzelałem. Niepotrzebnie kombinowałem i zamieniałem na inne nowsze piekniejsze itd. Teraz mam Anschutza i ...nadal tęsknię...
Dla niektórych jest zbyt ciężki na lufę , fakt że po strzale ma lekki podskok co zupełnie nie przeszkadza w strzelaniu wyników po 599 punktów. Nic z niczym nie koliduje, bardzo latwo daje sie regulować.
To że aborber jest na zewnątrz daje możliwość regulacji online. Można bardzo dokładnie wyregulować ( zmniejszyć) drgania lufy po strzale dla danego typu śrutu.
Robert Kraskowski strzela własnie z P70 tylko w łozu z drewna. Pani Renata M. także strzelała z tego karabinu bardzo dobre wyniki.
Ja też swoje rekordy życiowe mam z P70 i pomimo że mam teraz "mercedesa" nic więcej nie udało mi się strzelić.
Niestety P70 nie jest już produkowany a używane niewiadomego pochodzenia karabiny są czasem oferowane na zagranicznych giełdach.
Pozdr
TB

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • DK
  • DK Avatar
  • Gość
  • Gość
16 lata 6 miesiąc temu #7268 przez DK
DK odpowiedział w temacie: Re: Informacje na temat karaminu pneumatycznego Feinwerkbau

Witam wszsytkich! Uprawiam wyczynowo strzelectwo sportowe od 3 lat i wiem wiele na temat broni i sportowego sprzetu strzeleckiego. Jeśli ktos bd potrzebował jakichokolwiek informacji na temat strzelectwa to proszę sie do mnie zgłaszać. Zamierzam kupic feinwerkbau p70 alu ale nie moge znalezc zbyt wiele informacji na temat tego karabinu. Składałem się z niego i iwem ze jest wygodny ale nie znam jego parametrów technicznych.... Jeśli ktos zna takie parametry proszę pisac tutaj, proszę także o opinie na temat tego karabinu.


Witam...

FWB P70 został zastąpiony przez FWB700, ale występuje jeszcze w wersji FT. Podstawowe róznice systemu to zwiększenie mocy (P70 miała klasyczne 170-175m/s, czyli okolice limitu 7,5J, zaś P70 FT ma 15 lub 20,4J) + takie "drobnostki", że do wersji FT na założysz bezproblemowo muszki tunelowej, gdyż jest przystosowana pod celownik optyczny.
Poza tym praktycznie (poza regulatorem i końcówką lufy) system pozostał bez zmian Dokładniejsze dane o P70 FT znajdziesz tutaj: http://www.feinwerkbau.de/ceasy/modules/cms/usage.main.php5?cPageId=24

Pozdrawiam

Darek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • PREZES.
  • PREZES. Avatar
  • Gość
  • Gość
16 lata 6 miesiąc temu #7269 przez PREZES.
PREZES. odpowiedział w temacie: Re: Informacje na temat karaminu pneumatycznego Feinwerkbau

FWB P70 został zastąpiony przez FWB700, ale występuje jeszcze w wersji FT.

Witam,
dla ścisłości występuje jeszcze w wersji RT (do kupienia jako nowy). Pomijam wersję biathlon. Przerabianie karabinka "matchowego" na FT to niemal codzienność, ale nie słyszałem o przeróbce w druga stronę (wersji FT na match). Moim zdaniem nie opłaca się go przerabiać (regulator + końcówka lufy + diopter), gdyż koszt na pewno przekroczy cenę zakupu nowego FWB 700 (a zamiar nabycia "siedemsetki alu" kolega Marcin1 wyraził w innym wątku). Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • DK
  • DK Avatar
  • Gość
  • Gość
16 lata 6 miesiąc temu #7271 przez DK
DK odpowiedział w temacie: Re: Informacje na temat karaminu pneumatycznego Feinwerkbau Mod.
Masz rację. Karabinki matchowe są bardzo często przerabiane do potrzeb strzelców FT/HFT i w ich przypadku ma to jakiś sens. Co do przerabiania w drugą stronę, to moje zdanie jest dziwnie podobne do Twojego ;-)
Tak więc chociaż da się to zrobić, to przerabianie w tą stronę jest bez sensu.
Lepiej od razu kupić FWB700, albo poszukać używanego P70 w sensownym stanie (wtedy uzyskujesz całkiem niemała sumkę, która zazwyczaj powinna wystarczyć na np. nową kurtkę czy spodnie Sauer'a :-) ).

Decyzja którą opcję wybrać, należy już do Marcina...

Pozdrawiam

Darek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Marcin1
  • Marcin1 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
16 lata 6 miesiąc temu #7277 przez Marcin1
Marcin1 odpowiedział w temacie: Re: Informacje na temat karaminu pneumatycznego Feinwerkbau Mod.
Właśnie chyba Bd zamawiał Fwb 700 alu.. Dzęki za pomoc a stró juz mam bo trenije 3 lata i powiem że warto inwestować w Hitexa...
Pzdrowionka Marcin!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • DK
  • DK Avatar
  • Gość
  • Gość
16 lata 6 miesiąc temu #7282 przez DK
DK odpowiedział w temacie: Re: Informacje na temat karaminu pneumatycznego Feinwerkbau Mod.
Zawsze warto inwestować w porządny sprzęt (bo po pierwsze masz szanse na lepsze wyniki, a po drugie, jak Cię "przyciśnie", to zawsze można sprzedać... :-) ).

Czytając to forum i wszystkie ochy i achy nad kurtykami i spodniami Hitex'a jakiś miesiąc temu ściągnąłem sobie od "Pepików" kompletny strój (do tej pory strzelałem z mojego starego Sauer'a, który ma już ładnych parę latek i należało by powoli zacząć myśleć o jego wymianie)...
Powiem tak... Strój przyszedł... Przymierzyłem... Zdjąłem... Powiesiłem do szafy i wylądował na eGun'ie... Sorry, ale stary wysłużony Sauer jest lepszy niż nowy Hitex... Przynajmniej w moim odczuciu.
Wiem tylko tyle, że następną ubrankiem będzie kolejny Sauer tym razem model Advantage Extra dobrany na miarę (poprzedni tez był). Oczywiście, powiesz/powiedczie, że drogo, i że za te pieniądze można już kupić niezły używany karabinek. To też jest fakt.
Niemniej (realnie) strój bardzo poprzwia statykę, zaś jeśli przeliczy się go na wartość i ilość (oraz kaliber) amunicji przepuszczanej miesięcznie przez lufę, to stroje "z wyższej półki" są wskazane (zwłaszcza dla osób strzelających z kalibrów >.22LR). Jest to oczywiście moje własne, prywatne zdanie na ten temat.
Oczywiście bezsensem jest kupowanie drogich strojów (a w dodatku na miarę) na miarę dla nastolatków, którzy ciągle rosną. Ja osobiście w takim przypadku (tak, tak przechodziłem przez to z moim synem) kupowałem MARKOWE stroje używane (a potem były ponownie sprzedawane) i NIKT mi nie wmówi, że NOWY tani strój jest lepszy niż używany (ale nie zniszczony) strój markowy (a finansowo wychodzi nawet taniej).

Jest to jednak kwestia gustu, zaś o gustach się nie dyskutuje. Zastanawiam się więc jak musi wyglądać jakość podpoznańskich strojów skoro większość woli Hitex'a (kwestie finansowe przemilczę, jako, że dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach).

Pozdrawiam

Darek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.152 s.