Offcanvas module

Czym zastąpić Haenel 312?

  • Eliza Ż.
  • Eliza Ż. Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
14 lata 7 miesiąc temu #9597 przez Eliza Ż.
Eliza Ż. stworzył temat: Czym zastąpić Haenel 312?
Witam,
Jak każdy swoją przygodę ze strzelectwem zaczynałam od karabinka pneumatycznego Haenel 312. Niestety lata świetności tej broni już dawno minęły :) Klub, w którym trenuję planuje wymianę tych wiatrówek, tylko zastanawiamy się na co. Możecie nam pomóc, coś zaproponować?
Zaznaczam, że wiatrówki potrzebne są dla młodzieży szkolnej, która strzela w ramach zajęć PO lub przyszkolnych lig strzeleckich.

Dziękuję serdecznie za każdą wskazówkę.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • GGlady
  • GGlady Avatar
  • Gość
  • Gość
14 lata 7 miesiąc temu #9598 przez GGlady
GGlady odpowiedział w temacie: Odp.:Czym zastąpić Haenel 312?
Gorąco polecam Feinwerkbau 300S. Dopóki są na rynku!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • JNG-KG
  • JNG-KG Avatar
  • Gość
  • Gość
14 lata 7 miesiąc temu #9606 przez JNG-KG
JNG-KG odpowiedział w temacie: Odp.:Czym zastąpić Haenel 312?
Witam!
Ja bym zaproponował karabinek PCP znanej czeskiej firmy - CZ 200T z regulowanym policzkiem ok. 2000 zł lub model CZ 200S ok. 1800 zł. W komplecie jest przejściówka do ładowania z manometrem i odpowietrzeniem, komplet kluczy serwisowych, zapasowe o-ringi. Posiada 2-letnią gwarancję! Jest lekki dla młodzieży waży 3000g, kaliber 4,5mm (.1.77"), długość całkowita 872-928 mm, długość lufy: 485 mm, energia: max. 7,5 J, łoże drewno bukowe.
Jeśli chodzi o powietrze to można kupić butlę np. na allegro za 200-300 zł i nabijać w zaprzyjażnionym klubie płetwonurkowym lub w straży pożarnej.
Feinwerkbau 300 to b. dobry sprzęt. Niestety ciężko znaleść w dobrym stanie i często trzeba je naprawiać. Ceny to od 500-1100 zł.
To tak jak VW golf I w latach 70 i 80 super samochód - teraz to niestety już nie.
Wiem co mówię bo w naszym klubie to przechodziliśmi. Mamy 6 szt. CZ 200T od roku i dla dzieciaków to najlepszy sprzęt. Gożej z zawodami na jakimś tam poziomie ale i tak dają radę.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Eliza Ż.
  • Eliza Ż. Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
14 lata 7 miesiąc temu #9610 przez Eliza Ż.
Eliza Ż. odpowiedział w temacie: O:Odp.:Czym zastąpić Haenel 312?
Dziękuję za odpowiedzi, choć spodziewałam się ich troszkę więcej :) Poczytałam na temat zaproponowanych modeli karabinków i muszę przyznać, że najbardziej zainteresował nas Feinwerkbau 300S. W ocenie jego użytkowników jest bardzo dobry (i tani), chociaż nie jest pierwszej młodości. Dla naszej młodzieży w zupełności wystarczy.
Niestety są trudno dostępne. Znalazłam ze 2 sztuki godne uwagi na eGun-ie, a nam zależy na większej ilości. Macie może szanowni forumowicze informacje, kto ma taki sprzęt na sprzedaż?

Z góry dziękuję
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: GGladyJNG-KG
Czas generowania strony: 0.172 s.