Offcanvas module

Propozycja zmiany tarcz w ppn

 • Janusz
 • Janusz Avatar Autor
 • Gość
 • Gość
19 lata 5 miesiąc temu #1654 przez Janusz
Janusz stworzył temat: Propozycja zmiany tarcz w ppn
Szanowni Koledzy,
Niniejszy proponuję zmniejszenie wielkości tarczy w ppn. Ma ona na celu precyzyjniejsze pokazanie różnic w punktacji pomiędzy tarczami. Do finału wejdą strzelcy o lepszym i lepiej umiejscowionym skupieniu. Zmniejszy się przez to wpływ samego finału na końcowy rezultat, a bardziej liczyć się będzie "praca", podczas całej konkurencji.
Konkretnie: wielkość dychy bez zmian, odległość od siebie pozostałych pierścieni powinna być taka sama - równa wielkości pojedynczej przestrzeliny plus tolerancja pomiaru.Średnica czarnego koła prawie taka sama jak obecnie, a dostosowana wymiarem do najbliszego pierścienia.
Jeżeli się zgadzacie, to zgłosimy tę propozycje do ISSF.
z poważaniem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Michał
 • Michał Avatar
 • Wylogowany
 • Administrator
 • Administrator
 • lepiej trafiać niż nie trafiać
Więcej
19 lata 5 miesiąc temu #1656 przez Michał
Michał odpowiedział w temacie: Re: Propozycja zmiany tarcz w ppn
Ja się nie zgadzam.
Michał

Michał Mizgalski
...strzelam bo lubię

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • NIK
 • NIK Avatar
 • Gość
 • Gość
19 lata 5 miesiąc temu #1657 przez NIK
NIK odpowiedział w temacie: Re: Propozycja zmiany tarcz w ppn
Popieram opinię Michała... To bez sensu. Oczywiscie, jeśli nie zna się całokształtu działań (bardzo kontrowersyjnych) podjetych przez władze ISSF, to takie naiwne (nie w sensie pejoratywnym) propozycje mozna stawiać.

Konkurencja Ppn NIE WYMAGA żadnych korekt. Wyniki sa relatywnie dalekie od 600/600 czy 400/400 więc efekty uboczne, spowodowane przez bardzo "zgrubną" ocenę wyników zawodnika sa nikłe. Ppn to akurat ta konkurencja, która nie wymaga zmian... Póki co...

Inaczej ma się sprawa z Kpn. Tu dochodzi do absurdów! Z tego powodu ISSF zaczęła podejmować kroki w celu zmiany sytuacji. Problem polega na tym, że wyniki w Kpn są wydatnie wyzsze niż w Ppn. Rekordy świata to 400/400 u kobiełek i 600/600 u facetów. Zmniejszenie 10-ki nic nie da, bo i tak jej juz właściwie na tarczy nie ma :-) (0,5mm). Wynik 396 nie gwarantuje finału, a u facetów 596 tez nic nie zapewnia. Ocenianie na tym poziomie wynikowym i weryfikowanie, kto jest lepszy jest absurdem totalnym, o którym wie kazdy, kto skończył liceum i z matematyki miał przynajmniej mocne 3... :-))) Poniżej podaję wyniki przykładowe, uzyskane przez zawodnika w zawodach przy uzyciu elektronicznej tarczy SIUS.
Całkowite Dziesietne
94 97,5
94 99,7
97 99,6
95 98,1
96 102,2
96 98,8

Proszę porównać wynik II i III serii oraz V i VI serii...
Wystarczy zerknąć, żeby wiedzieć, że system oceny całkowitej jest debilizmem skrajnym i w zadnym przypadku nie odzwierciedla poziomu REALNEGO wyniku zawodnika... Znam przypadek, gdy jeden z zawodników na Pucharze Świata osiągnał wynik 596 przegrywajac walke o finał z konkurentem, który strzelił 597. Tylko gdy podliczyc ich wyniki dziesietne to ten pierwszy miał o 6 (słownie: SZEŚĆ) punktów wiecej!!!

Koniecznośc wprowadzenia zmian w Kpn jest oczywista. Problem polega na tym, że władze ISSF to zgromadzenie w stylu Addam's Family - dziadki niewiele czające, ale wciaz żywe... No i sobie wymysliły zmiane strojów - spodnie won! buty won, itp... Na szczeście przedstawiciele medycyny sportowej wyjasnili im na czym polega strzelanie z karabinu i, ze kilka godzin dziennie z karabinem skończy się bez podparcia pleców poważnymi kontuzjami. Odwołali zmiany do czasu "po Pekinie"... Propozycje ludzi z IQ>100 (nie dotyczy Addam's Family!) są rozsądne:
1. Zwiekszyc ciężar jezyka spustowego z dowolnego na np 300, a czemu nie 500 (jak w Ppn) Gramów.
2. Oceniać tarcze dziesietnie, a nie całkowicie.
3. Skrócić czas konkurencji.

Ale obawiam się, że to barbarzyńskie "zdjąć im spodnie" w tym gronie geriatrycznych wojowników ISSF zwycięży wbrew rozsadkowi i wszystkim argumentom. W koncu ISSF nie jest pierwszą i jedyna strukturą, w której obowiazuje zasada "negatywnej selekcji"... Trudno - taki jest ten barbarzyński swiat ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Giedi
 • Giedi Avatar
 • Gość
 • Gość
19 lata 5 miesiąc temu #1661 przez Giedi
Giedi odpowiedział w temacie: Re: Propozycja zmiany tarcz w ppn
Witam Was ja tak troche z innej beczki bo usłyszałem o tarczach SIUS ,napiszcie prosze ile kosztuje taka tarcza Ppn Kpn podłączana do PC i kto ewentualnie zajmuje sie sprowadzeniem takiego sprzetu.

Pozdrawiam Leszek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Janusz
 • Janusz Avatar Autor
 • Gość
 • Gość
19 lata 4 miesiąc temu #1764 przez Janusz
Janusz odpowiedział w temacie: Re: Propozycja zmiany tarcz w ppn
Uważam ,że zmiana wielkości tarcz jak najbardziej ma sens. Proszę oglądnąć wyniki z ostatnich Mistrzostw Polski w strzelaniach pneumatycznych we Wrocławiu 04-06 luty2005. W konkurencji pistolet kobiet 3 osoby uzykały ten sam rezultat 379 punktów, a 4 osoby uzyskały 378 punktów.Do finału kwalikowało się jedynie ośmioro zawodniczek a jedna z zawodniczek mająca też 378 pkt. nie zakwalifikowała się.Wśród mężczyzn (pistolet) też były dwa takie same rezultaty po 574 punkty, gdzie jeden z zawodników nie zakwalifikował się wg. tego kryterium do finałów.Decydowały tu już inne kryteria - dużo bardziej dyskusyjne.W mojej opinii zastosowanie zmienionych tarcz pozwoliłoby na wyłonienie finałowej ósemki, w oparciu o to samo najbardziej zrozumiałe kryterium - bezwzględnej ilości uzyskanych punktów w eliminacjach.Jeżeli ten przykład to mało to proszę popatrzeć na ubiegłoroczne wyniki Mistrzostw Europy na Węgrzech gdzie występowały analogiczne sytuacje w pistolecie pneumatycznym kobiet i juniorów.Uważam ,że najwyższy czas na zmianę tarcz bowiem wyniki idą ciągle w górę, a ilość zawodników uzyskująca te same ilości punktów w eliminacjach będzie coraz większa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • OLDKRAKUS
 • OLDKRAKUS Avatar
 • Gość
 • Gość
19 lata 3 miesiąc temu #1893 przez OLDKRAKUS
OLDKRAKUS odpowiedział w temacie: re
CYT :W konkurencji pistolet kobiet 3 osoby uzykały ten sam rezultat 379 punktów

Wynika z tego wyłącznie,że 3 osoby strzeliły taki sam wynik i że wszystkim trzem brakuje jeszcze 21 punktów do 400.
Sytuacja była by zła gdyby 3 osoby strzeliły 400 - a do tego jeszcze niestety bardzo daleko.
Zmiany są bezpodstawne i zbyteczne.

cze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.176 s.