Problem z podrzutem w Morinim cm 162 EI
- Misiek
-
Autor
- Gość
-
14 lata 6 miesiąc temu #15638
przez Misiek
Misiek stworzył temat: Problem z podrzutem w Morinim cm 162 EI
Tak jak w temacie mam problem z podrzutem , wiem że ten pistolet ma taką skazę ale może da się ją jakoś zmniejszyć. Strzelałem z innych pistoletów i tam nie odczuwałem podrzutu muszki do góry.Brak tego daje im większą tolerancje błędu człowieka.Gdy w moim morinim zrobię mały błąd moge już mieć tą 8 czy 7 na górze a w innych pistoletach nie byłby to taki straszny odskok.
Z góry dziękuje z pomoc
Pozdrawiam
Mateusz
Z góry dziękuje z pomoc
Pozdrawiam
Mateusz
Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.
- ldv49
-
- Gość
-
- hexer
-
- Gość
-
14 lata 6 miesiąc temu #15642
przez hexer
hexer odpowiedział w temacie: Odp: Problem z podrzutem w Morinim cm 162 EI
Taki to już ten Morini jest. Teoretycznie odrzut półgramowego pocisku nie powinien przeszkadzać. Teoretycznie.
Jak radzi Idv49 zmniejsz prędkość (jeśli jest powyżej 150 m/s). Jeśli nie pomoże, zacznij trenować z podpórką.
Ten obrazek jest ukryty dla gości.
To nie żart. Większość strzelców po ćwiczeniu z taką podpórką otwiera oczy ze zdumienia, że strzela gorzej niż z wolnej ręki. A to z tego powodu, że podświadomie rozluźniają nadgarstek i dłoń. A podpórka ma służyć tylko odciążeniu barku. Jak się nauczysz dobrze trzymać pistolet strzelając z takiej podpórki, to niestraszny będzie odrzut śrucika.
Jak radzi Idv49 zmniejsz prędkość (jeśli jest powyżej 150 m/s). Jeśli nie pomoże, zacznij trenować z podpórką.
Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.
To nie żart. Większość strzelców po ćwiczeniu z taką podpórką otwiera oczy ze zdumienia, że strzela gorzej niż z wolnej ręki. A to z tego powodu, że podświadomie rozluźniają nadgarstek i dłoń. A podpórka ma służyć tylko odciążeniu barku. Jak się nauczysz dobrze trzymać pistolet strzelając z takiej podpórki, to niestraszny będzie odrzut śrucika.
Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.
- cHWat
-
- Gość
-
14 lata 6 miesiąc temu #15643
przez cHWat
cHWat odpowiedział w temacie: Odp: Problem z podrzutem w Morinim cm 162 EI
Aż dziw bierze, że ktoś kto zadaje pytanie tak ważne dla niego, nie śledzi tematu.
Strzelam z tego pistoletu pół roku i nie miałem żadnych problemów z odrzutem. Ten pistolet opisywał w swoich publikacjach Stanisław Żyła i również twierdził, że odrzut nie ma żadnego wpływu na wynik na tarczy. Wina leży po stronie strzelca, który nie potrafi dostosować się do broni. Błędami strzelca zazwyczaj wtedy są: niedopasowana rękojeść, niewyważenie pistoletu, nieumiejętny i niepowtarzalny chwyt, złe wyciskanie języka spustowego. Zmiana sposobu treningu (podpórka) wpłynie jedynie niekorzystnie bo zaczną pracować zupełnie inne partie mięśni, również tak ważne mięśnie nóg.
Strzelam z tego pistoletu pół roku i nie miałem żadnych problemów z odrzutem. Ten pistolet opisywał w swoich publikacjach Stanisław Żyła i również twierdził, że odrzut nie ma żadnego wpływu na wynik na tarczy. Wina leży po stronie strzelca, który nie potrafi dostosować się do broni. Błędami strzelca zazwyczaj wtedy są: niedopasowana rękojeść, niewyważenie pistoletu, nieumiejętny i niepowtarzalny chwyt, złe wyciskanie języka spustowego. Zmiana sposobu treningu (podpórka) wpłynie jedynie niekorzystnie bo zaczną pracować zupełnie inne partie mięśni, również tak ważne mięśnie nóg.
Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.
- hexer
-
- Gość
-
Czas generowania strony: 0.252 s.